PRG: Personeel / Staff

REKTOR / RECTOR

Mnr. Andrè van Staden – info@paulroos.co.za

ADJUNK-REKTORE / DEPUTY RECTORS

Me. Gwen Olivier – Academic / Day Management – golivier@paulroos.co.za
Mnr. Kobus Badenhorst – Campus Facilities – kbadenhorst@paulroos.co.za
Mnr AC Blume – Student Affairs – ablume@paulroos.co.za

FASEHOOFDE / PHASE HEADS

Graad 8 – 9: Me. Robyn Pienaar rpienaar@paulroos.co.za 
Graad 10 – 12: Me. Martli Greyvenstein mgreyvenstein@paulroos.co.za

GRAADHOOFDE / GRADE HEADS

Graad 8: Mnr. Luan van der Vyver lvdvyver@paulroos.co.za
Graad 9: Mnr. Ben Puddu – bpuddu@paulroos.co.za
Graad 10: Mnr. Gerrit Conradie – gconradie@paulroos.co.za
Graad 11: Mnr. Marinus Pretorius – mpretorius@paulroos.co.za
Graad 12: Mnr. Cobus Grobler – cgrobler@paulroos.co.za

VAKHOOFDE / SUBJECT HEADS

AFRIKAANS 

HUISTAAL Mnr. Kobus Badenhorst kbadenhorst@paulroos.co.za
AFRIKAANS EERSTE ADDISIONELE TAAL – Me. Adia van Staden avstaden@paulroos.co.za

Onderwysers / Teachers:

Me. Emma Wiehman ewiehman@paulroos.co.za
Me. Louise Horn lhorn@paulroos.co.za
Mnr. Brink Nelson bnelson@paulroos.co.za
Me. Daleen Bergenthuin dbergenthuin@paulroos.co.za
Mnr AC Blume – ablume@paulroos.co.za
Mnr Freddie Mouton – fmouton@paulroos.co.za
Me. Rene Walsh – rwalsh@paulroos.co.za
Me. Anna-Marie Voges – avoges@paulroos.co.za
Me. Roxy Meaker – rmeaker@paulroos.co.za

ENGLISH

HOME LANGUAGE – Me Tersia Ersamus terasmus@paulroos.co.za
FIRST ADDITIONAL LANGUAGEMe Martli Greyvenstein mgreyvenstein@paulroos.co.za

Onderwysers / Teachers:
Ms Gwen Olivier golivier@paulroos.co.za
Ms Robyn Pienaar rpienaar@paulroos.co.za
Mr André Uys auys@paulroos.co.za
Ms Tara-Lea Finlay tfinlay@paulroos.co.za
Mr Timothy Pienaar tpienaar@paulroos.co.za
Ms Rosanna de Franchi rdefranchi@paulroos.co.za
Mr Renard le Roux rleroux@paulroos.co.za
Mr Craig Steyn csteyn@paulroos.co.za
Ms Anna-Marie de Wet amdewet@paulroos.co.za

WISKUNDE / MATHEMATICS

WISKUNDE / MATHEMATICSMe Lucette van Niekerk lucette@paulroos.co.za
WISKUNDIGE GELETTERDHEID / MATHEMATICAL LITERACYMe Hanlie Horne hhorne@paulroos.co.za

Onderwysers / Teachers:
Me. Gretha Langenhoven glangenhoven@paulroos.co.za
Me. Este du Plessis eduplessis@paulroos.co.za
Mnr. Lodi Day lday@paulroos.co.za
Me. Hanlie Horne hhorne@paulroos.co.za
Me. Elna Horn ehorn@paulroos.co.za
Mnr. Cobus Grobler cgrobler@paulroos.co.za
Me. Christine Canaris ccanaris@paulroos.co.za
Me. Annami van Rooyen avrooyen@paulroos.co.za
Me. Lizerie van Rooyen lvanrooyen@paulroos.co.za
Me. Theresa Viljoen tviljoen@paulroos.co.za
Me. Hannelie Baehnisch hbaehnisch@paulroos.co.za
Mnr. Jurgens van Schalkwyk jvschalkwyk@paulroos.co.za
Me. Esté Ferreira (aflos Lizerie van Rooyen)
Mnr. Gerrit Conradie gconradie@paulroos.co.za 

FISIESE WETENSKAP / PHYSICAL SCIENCE

Me. Luize Kroukamp lkroukamp@paulroos.co.za

Onderwysers / Teachers:
Me. Alta Cilliers acilliers@paulroos.co.za
Mnr. Gerrit Conradie gconradie@paulroos.co.za
Mr Drikus Hoffman dhoffman@paulroos.co.za
Me. Johandri Kriek jkriek@paulroos.co.za
Me. Hannelie Caine hcaine@paulroos.co.za
Mnr. Gerhard Roux

LEWENSWETENSKAPPE / LIFE SCIENCES

Me. Amé Greyling agreyling@paulroos.co.za

Onderwysers / Teachers:
Me. Johandri Kriek jkriek@paulroos.co.za
Me. Annami van Rooyen avrooyen@paulroos.co.za
Me. Hannelie Caine hcaine@paulroos.co.za
Me. Luize Kroukamp lkroukamp@paulroos.co.za

NATUURWETENSKAPPE / NATURAL SCIENCES

Me. Annami van Rooyen avrooyen@paulroos.co.za

Onderwysers / Teachers:
Me. Amé Greyling agreyling@paulroos.co.za
Me. Johandri Kriek jkriek@paulroos.co.za
Me. Hannelie Caine hcaine@paulroos.co.za
Me. Luize Kroukanp lkroukamp@paulroos.co.za
Me. Alta Cilliers acilliers@paulroos.co.za
Mnr. Gerrit Conradie gconradie@paulroos.co.za
Mr Drikus Hoffman dhoffman@paulroos.co.za

AARDRYKSKUNDE / GEOGRAPHY

Mnr. Willem de Villiers willemdv@paulroos.co.za

Onderwysers / Teachers:
Mnr. Regardt Kleingeld rkleingeld@paulroos.co.za
Mnr. Francois Nel fnel@paulroos.co.za

GESKIEDENIS / HISTORY

Dr. Willem Markram wmarkram@paulroos.co.za

Onderwysers / Teachers:
Mnr. Paul Deetlefs pdeetlefs@paulroos.co.za
Mnr. Regardt Kleingeld rkleingeld@paulroos.co.za

REKENINGKUNDE / ACCOUNTING

Me. Anita Cronje acronje@paulroos.co.za

Onderwysers / Teachers:
Mnr. Dorfling Terblanche dterblanche@paulroos.co.za
Me. Carina du Toit cdutoit@paulroos.co.za
Mnr. Rihaldo Swanepoel rswanepoel@paulroos.co.za

BESIGHEIDSTUDIES / BUSINESS STUDIES

Me. Chrystal Samuel csamuel@paulroos.co.za

Onderwysers / Teachers:
Me. Carina du Toit cdutoit@paulroos.co.za
Mnr. Erhardt Muth emuth@paulroos.co.za
Me. Alesia de Villiers adevilliers@paulroos.co.za

EKONOMIE / ECONOMICS

Mnr. Michael Botha mbotha@paulroos.co.za

Onderwysers / Teachers:
Mnr. Luan van der Vyver lvdvyver@paulroos.co.za
Mnr Deon Botes dbotes@paulroos.co.za

EKONOMIESE EN BESTUURSWETENSKAPPE / ECONOMIC AND MANAGEMENT SCIENCES

Mnr. Rihaldo Swanepoel rswanepoel@paulroos.co.za

Onderwysers / Teachers:
Me. Anita Cronje acronje@paulroos.co.za
Mnr. Michael Botha mbotha@paulroos.co.za
Me. Crystal Samuel csamuel@paulroos.co.za
Mnr. Dorfling Terblanche dterblanche@paulroos.co.za
Mnr. Luan van der Vyver lvdvyver@paulroos.co.za

DERDE TALE / THIRD LANGUAGES

Me. Joyce Janssen (Duits / German) jjanssen@paulroos.co.za
Me. Christine Canaris (Xhosa) ccanaris@paulroos.co.za

LEWENSORIËNTERING / LIFE ORIENTATION

Me. Emsie de Lange edelange@paulroos.co.za

Onderwysers / Teachers:
Mnr. Jan-Hendrik Opperman jhopperman@paulroos.co.za
Mnr. D Terblanche dterblanche@paulroos.co.za
Mnr. Jurgens van Schalkwyk jvschalkwyk@paulroos.co.za
Mr. Mark Augustin maugustin@paulroos.co.za
Ms. Joyce Janssen jjanssen@paulroos.co.za
Mr. Aydon Topley atopley@paulroos.co.za

INGENIEURSGRAFIKA EN ONTWERP / ENGINEERING GRAPHICS AND DESIGN

Mnr. Marinus Pretorius mpretorius@paulroos.co.za

Onderwysers / Teachers:
Mnr. Ben Puddu bpuddu@paulroos.co.za
Mr Jandré de la Harpe jdelaharpe@paulroos.co.za
Mr Zander Labuschagne zlabuschagne@paulroos.co.za

TEGNOLOGIE / TECHNOLOGY

Mnr. Ben Puddu bpuddu@paulroos.co.za

Onderwysers / Teachers:
Mr Zander Labuschagne zlabuschagne@paulroos.co.za

MUSIEK / MUSIC

Mnr. Cezarre Strydom cstrydom@paulroos.co.za

Onderwysers / Teachers:
Mnr. Mark Augustin maugustin@paulroos.co.za
Mnr. Raoul Roux rroux@paulroos.co.za

SKEPPENDE KUNSTE / CREATIVE ARTS 

MUSIEK EN DRAMA / MUSIC AND DRAMA – Mnr. Raoul Roux rroux@paulroos.co.za
DRAMA EN VISUELE KUNS / DRAMA AND VISUAL ART – Mnr. Jan-Hendrik Opperman jhopperman@paulroos.co.za
J.F MARAIS MEDIASENTRUM / MEDIA CENTRE – Walsh, R (me), Rene rwalsh@paulroos.co.za

Onderwysers / Teachers:
PJ Olivier Kunssentrum admin@artschool.za.net
Mnr. Mark Augustin maugustin@paulroos.co.za

REKENAARTOEPASSINGSTEGNOLOGIE / COMPUTER APPLICATION TECHNOLOGY 

 

Mnr. JH Stoltz jstoltz@paulroos.co.za

Onderwysers / Teachers:
Mnr. Karlo de Villiers kdevilliers@paulroos.co.za
Me. Alesia de Villiers adevilliers@paulroos.co.za

INLIGTINGSTEGNOLOGIE / INFORMATION TECHNOLOGY

Mnr. Karlo de Villiers kdevilliers@paulroos.co.za

Onderwysers / Teachers:
Mnr Evert de Kock – edekock@paulroos.co.za

DEELTYDSE ONDERWYSPERSONEEL

Barnes, M (me), Monique – Voorligting Sielkundige mbarnes@paulroos.co.za
Bezuidenhout, S (mnr), Stephan – Koor sbezuidenhout@paulroos.co.za
Le Roux, S (me), Samantha – Laboratoriumassistent – sleroux@paulroos.co.za
Le Roux, (mnr) Frans – Bemarking en Fondsontwikkeling – fleroux@paulroos.co.za

ADMINISTRATIEF / TERREIN / KOSHUIS

Bezuidenhout, C (me), Celia – Personeel cbezuidenhout@paulroos.co.za
De Klerk, E (me), Elizabeth – Koshuiskombuis edeklerk@paulroos.co.za
De Klerk, A (mnr), André – Koshuisbestuurder adeklerk@paulroos.co.za
Erasmus, G (me), Gayle – Afrolkamer afrol@paulroos.co.za
Fourie, I (me), Ilse – Finansies: Koshuis ifourie@paulroos.co.za
Haasbroek, S (me), Sonia – Administratief shaasbroek@paulroos.co.za
Kotze, M (me), Mariena – Argivaris argief@paulroos.co.za
Marais, A (mnr), Awie – Terreinbestuurder amarais@paulroos.co.za
Nel, L (me), Leonie – Oudskoliere-unie oldboys@paulroos.co.za
Pienaar, S (me), Sandra – Finansies: Skool spienaar@paulroos.co.za
Taljaard, M (me), Marike – Oudskoliere-unie oldboys2@paulroos.co.za
Thain, A (me), Anso – Kamer 14 k14@paulroos.co.za
Van Niekerk, C (me), Christine – Sekretaresse: Rektor cvnkerk@paulroos.co.za
Van Wyk, HM (me), Heléne – Verhurings en Funksies helene@paulroos.co.za
Visagie, L (mnr), Lesley – Terreinbestuurder lvisagie@paulroos.co.za
Weber, J (mnr), Jacques – Rekenaarondersteuning support@paulroos.co.za

SPORT / KULTUUR

Alexander, D, (mnr), Daneno – Assistent Sportbestuurder – dalexander@paulroos.co.za
Baker, M (mr), Michael – Head of Hockey –  mbaker@paulroos.co.za
Botes, Deon (mnr) – Head of Cricket dbotes@paulroos.co.za
Coetzee, B (dr), Ben – Performance Pathway –
Haller, B (mnr), Brad – Krieket – brad@paulroos.co.za
Jordaan, S (mnr), Stephan – Sporthoof – sjordaan@paulroos.co.za
Kroukamp, L (me), Luize – Kultuurhoof  lkroukamp@paulroos.co.za
Marlow, V (mnr), Vaughn – Manager Aquatics – vmarlow@paulroos.co.za
Pietersen, E (mnr), Edmund – Sokker Coach – epietersen@paulroos.co.za
Pretorius, E (mnr), Elric – Conditioning Coach – epretorius@paulroos.co.za
Raymer, J (mnr), Josh – Conditioning Coach – jraymer@paulroos.co.za
Swanepoel, J (mnr), Jacobus – Sportbestuurder Tennis – pieketennis@gmail.com
Uys, C (mnr), Corné – Hoof van Rugby – cuys@paulroos.co.za
Wolfaardt, R (mnr), Rian – Conditioning Coach Assistant – rwolfaardt@paulroos.co.za